1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook Problem

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Aleks88, 19 Август 2009.

 1. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Ova mi se pojavi pred nekoe vreme na facebook -> You are approaching the limit for sending chat messages! Slow down or you'll hit a block. Mu stignalo li na nekoj drug vakvo predupreduvanje i ako nekoj znae kako da go resam ova neka pise. Pozz
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Па самото ти кажува,праќај помалку чет пораки,или ќе добиеш блок :)
   
 3. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Samoto mi kazuva ama ne sum pratil kojznae kolku poraki :(
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  хммз.. Интересно.. Не би требало да има некаква врска колку си напишал или ограниченост.

  Можеш да ги контактираш надлежните. Ќе ти објаснат какви закони и процедури владеат. Можеби ако пишуваш наеднаш по многу, би те рачунале за Спам бот па да добиеш предупредување, но вака со “нормално“ користење не би требало да има проблем.
   
 5. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Тоа јас го викам SPAM. Намали малку со пораките...
   
 6. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Toa mi go pokazuvase vo chat prozorceto kaj so pisev ne bi trebalo da e spam. Pred malku se ukluciv pak ne mi pokazuva sega taka :) ke vidime ponatamu kako ke bide
   
Слични теми
 1. CrAzY_MaN
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,371
 2. bobiskopje
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,372
 3. linksys
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,766
 4. npoptomov
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,150
 5. Smoking4e
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  866
Вчитување...

Сподели

Вчитување...