• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Facebook нападнат од adware ["Secret Crush"]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Facebook hit by adware attack

Многу добро познатата социјална мрежа Facebook нападната од adware-и... Корисниците се предупредуваат во врска со некоја нова апликација наречена "Secret Crush" (тајно заљубување :)) )...

Апликацијата содржи преземање на Zango adware програмот кој автоматски се праќа самиот себеси до 5 (пет) пријатели.

Повеќе: http://www.vnunet.com/vnunet/news/2206462/facebook-hit-adware-attack

:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,498
Мислења
821,869
Членови
28,042
Најнов член
Puffy
На врв Дно