• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Facebook Messenger app

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
Не најдов соодветна тема па затоа и отварам тема за мојот проблем.

Приметив дека преку Facebook апликацијата на телефон кога кликам горе на икончето

Screenshot_20220519-232007_Facebook.jpg

Не ми отвара преку messenger апликацијата туку во самата апликација на Facebook. Приметив на мајка ми и отвара преку апликација а мене не.

Знае некој како да наместам кога клика на тоа иконче да ми ја отвара mesenger апликацијата?
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
554
697
Недојдија
Рестартирај го телефонот. За било какви проблеми прво рестарт, па после други чариња.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
Рестартирај го телефонот. За било какви проблеми прво рестарт, па после други чариња.
Вчера ги избришав и Facebook и Messenger. Дури и пријавив проблем.

Денес гледам се намести како што и треба/сакам да биде.

Ако се појави истиот проблем ќе пробам и со рестарт.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
И пак ми се направи исто. Пак наместо преку Фејсбук да се отвара Месинџер апликацијата се отвара директно во самиот Фејсбук.

Рестартирав телефон и исто е пак. Чаре друго не знам а нервирачки ми е да земам сега пак да ги бришам апликацииве и одново да инсталирам.

Пријавив за ова на Фејсбук.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
Пробав и со бришење на data на Facebook апликациијата и се среди но по извесно време се враќа пак тоа и наместо да отвара Messenger апликација директно прекуFacebook апликацијата ги отвара пораките.

Мислев дека е до тоа што местам на македонски јазик и dark mode ама очигледно не е до тоа.

Пробав и со рестартирање на телефонот но ништо не помага, дури и update ми даде за Facebook па пак ништо не се реши.

Веќе не знам што да правам а ужасно ме нервира затоа што кога влегувам на некој профили или страници и сакам да пишам порака со кликање на копчето за да ми отвори за пишување порака ми отвара директно преку Facebook апликацијата. Јас сум навикнат да ми ја отвара Messenger апликацијата и така подобро за снаоѓање ми е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
42.970
Мислења
890.065
Членови
31.716
Огласи
213
Најнов член
Emel
На врв Дно