• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Facebook Messenger app

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
Не најдов соодветна тема па затоа и отварам тема за мојот проблем.

Приметив дека преку Facebook апликацијата на телефон кога кликам горе на икончето

Screenshot_20220519-232007_Facebook.jpg

Не ми отвара преку messenger апликацијата туку во самата апликација на Facebook. Приметив на мајка ми и отвара преку апликација а мене не.

Знае некој како да наместам кога клика на тоа иконче да ми ја отвара mesenger апликацијата?
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
560
704
Недојдија
Рестартирај го телефонот. За било какви проблеми прво рестарт, па после други чариња.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
Рестартирај го телефонот. За било какви проблеми прво рестарт, па после други чариња.
Вчера ги избришав и Facebook и Messenger. Дури и пријавив проблем.

Денес гледам се намести како што и треба/сакам да биде.

Ако се појави истиот проблем ќе пробам и со рестарт.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
И пак ми се направи исто. Пак наместо преку Фејсбук да се отвара Месинџер апликацијата се отвара директно во самиот Фејсбук.

Рестартирав телефон и исто е пак. Чаре друго не знам а нервирачки ми е да земам сега пак да ги бришам апликацииве и одново да инсталирам.

Пријавив за ова на Фејсбук.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
699
83
Пробав и со бришење на data на Facebook апликациијата и се среди но по извесно време се враќа пак тоа и наместо да отвара Messenger апликација директно прекуFacebook апликацијата ги отвара пораките.

Мислев дека е до тоа што местам на македонски јазик и dark mode ама очигледно не е до тоа.

Пробав и со рестартирање на телефонот но ништо не помага, дури и update ми даде за Facebook па пак ништо не се реши.

Веќе не знам што да правам а ужасно ме нервира затоа што кога влегувам на некој профили или страници и сакам да пишам порака со кликање на копчето за да ми отвори за пишување порака ми отвара директно преку Facebook апликацијата. Јас сум навикнат да ми ја отвара Messenger апликацијата и така подобро за снаоѓање ми е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.173
Мислења
895.232
Членови
31.899
Огласи
348
Најнов член
MarinaMarina
На врв Дно