Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Facebook In-App Browser - Решение?

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
Ме интересира дали има начин комплетно да се исклучи опцијата за In-App Browsing за целосен ФБ пејџ?

Значи не мене како корисник (знам каде е таа опција), туку пејџот во целина, да не форсира In-App туку да те води до оригиналниот линк, до самата веб страна.

Не знам зошто но ни една слика не појавува, па сакам да ја тргнам таа опција скроз. Корисници ако кликнат на линкот/објавата, да ги носи до вебот а не до нивниот "browser" или како и да се вика.


(не видов генерална тема за ФБ, ако има нека се префрли таму прашањево)
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.576
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
не би знаел - пошто не ставам апликација од Facebook на телефон :)

Али да дополнам, зашто е корисно ова што го бараш:

Абе искрено ни е ми дојдено до тоа дали ме пратат или не, пошто и онака знам дека пратат буквално се.

Мене ми е ради сликите, не ги покажува. Ќе видам по гугл што вика, сигурно има некои што сакале нешто вакво.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.608
17.057
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
не би знаел - пошто не ставам апликација од Facebook на телефон :)

Али да дополнам, зашто е корисно ова што го бараш:

Мислам дека прашува обратното, @coNNectMKD има фејзбуг пејџ на кој постира свој контект, ама кога корисниците на апликација кликаат на линковите од пејџот, не се отвораат сликите и сака некако да подеси на самата страна да ги отвора во некој браузер на самиот уред а не во вградениот во фб апликацијата, не? Добро сум разбрал?
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
Мислам дека прашува обратното, @coNNectMKD има фејзбуг пејџ на кој постира свој контект, ама кога корисниците на апликација кликаат на линковите од пејџот, не се отвораат сликите и сака некако да подеси на самата страна да ги отвора во некој браузер на самиот уред а не во вградениот во фб апликацијата, не? Добро сум разбрал?
Да, тоа го барам :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.840
Членови
35.421
Најнов член
100jan
На врв Дно