Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Facebook hack/ban

daci181

Intern
28 декември 2018
21
5
Дечки да советува некој, ми го хакнале фб успеав да го вратам ама постирале несоодветни содржини и имам од фб бан пишав неколку мејла не ми враќа никој постои шанса да го братам или да си направам нов се работи за обичен профил не е бизнис.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.388
6.548
Ако имаш среќа да не ти го смениле recovery mail от (доколку си го имал) и бројот (доколку бил ставен) можеш да пробаш со тие алтернативи.
Другарче мое му хакнаа профил, пробавме и последно користени пасворди, рекавери мејлови, пораки, контакти и се и џабе беше. Си направи нов.
 

daci181

Intern
28 декември 2018
21
5
Јас успеав го вратив и mail от само што сега имам бан колега видел постирано било некоја секта исис жртви пушки голотии и профилната слика и името ми е сменето во некоја глумица за возрасни најверојатно автоматски бан имам добиено е сега тие што се meil ови за support не реагира никој веќе цела недела.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.388
6.548
Нека направи репорт на профилот, нека проба и тоа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно