1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook група

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од Simeon Aleksov, 7 Февруари 2017.

 1. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
  Здраво на сите, незнаев каде да постирам, па решив тука. Ме интересира дали има некоја група на фејсбук посветена за решавање некои проблеми/задачи? Нешто како шо е редит или code golf ама на македонски? Ако не, дали има заинтересирани да се отвори ваква група?
  Поздрав.
   
 2. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  614
  344
  9 Февруари 2008
 3. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...