1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook Disallowed for BOOST

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од uwemi, 19 ноември 2019.

 1. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,773
  4,328
  20 Февруари 2011
  Машко
  Поздрав,

  Каде што работам пред некој 7 дена ми стигна ова на фејбук, како администратор се обидов 200 чуда за да деблокирам.

  Проблемот е следен.
  Блокирани сме заради реклама од една друга фејсбук страна каде што колегата беше администратор мегу тоа ни он не пуштил таков вид на реклама, која што е против законите на фејсбук, пробавме све и све што некој поупатен како можеме да исконтактирам или да се сретнам со ваков проблем со Фејсбук, иначе се работи за Фирма со 50.000 лајкови и која што има инвестирано во Фејбсук 5000 Еура до сега откако сме почнале со работа.

  Секоја информација е добродојдена , ви благодарам.
   
 2. Ilija Milcinoski

  Ilija Milcinoski
  Intern

  37
  11
  14 Декември 2014
  Машко
   
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,078
  3,408
  7 ноември 2014
  Машко
  Извини, сега го гледам ова. Што точно е блокирано - персонален профил за користење Facebook Ads, Ad Account, Business Manager или кредитна картичка?

  Можам да ти помогнам, само ми требаат детали.
   
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  262
  201
  13 Март 2017
  Машко
  1: https://www.facebook.com/business/help
  2: срчај: chat ; Кликаш на првиот резултат "Get Support {Help Centre ; Find answers to top issues and problems}
  3: Лево во колоната, кликни на Get Started копчето
  4: Кликни во табелата Ads
  5: Под сите дадени полиња, кликни на "Chat with a representative"
  6: Обично, го решаваат проблемот :p
   

Сподели

Вчитување...