1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook boost post

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од intelacko, 27 Декември 2016.

 1. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  692
  2,293
  27 Јануари 2014
  Машко
  Линкот беше само одговор за членот дека може и така. Но и ова твоето држи вода и верувам дека е така. Јас не сум користел линкови затоа што и не држам страна што поставува надворешни линкови нити кон некој веб. Најчесто рекламирам една слика, пост или албум зависи од потребата. Со резултатите сум задоволен. За 40-60 евра месечно се добива многу. Претходно за многу поголеми пари, со друг маркетинг не на фб сум постигнувал мали резултати кои речиси и да ги немало. Фејсбук е многу моќна алатка ако се користи правилно.
   
  На goceiva и TylerMkD им се допаѓа ова.
 2. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
  @ TylerMkD:

  Под претпоставка дека МК Фејсбук фан страната која ја водиш не е твоја (таа што е намбр уан во МК), колку ти плаќа "газдата" за месечно менаџирање на истата (водење на страната, реклами, итн):
  - фиксен месечен хонорар, или
  - процент од потрошените пари за маркетинг

  Не ме интересира износот на хонорарот, туку начинот на кој си вклучен во "приказната".
   
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,078
  3,408
  7 ноември 2014
  Машко
  Мислам дека моето лично искуство е најмалку важно во приказнава на форумот. Генералните понуди на маркетинг агенции вклучуваат фиксна сума (на пример 500 еур/месечно), каде што наводно се пресметани трошоци за одржување и буџет за трошење. Само што, многу често буџетот за трошење не е поголем од 10%, со што се добиваат лоши резултати.
   
  На DeeJayZone му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
  @ TylerMkD:

  Секој фидбек е добредојден.

  Се трудам дискусијава да допре и до други "ќошиња" поврзани со рекламирање на Фејсбук.

  Ти благодарам за придонесот.
   
 5. goceiva

  goceiva
  Intern

  15
  4
  25 oктомври 2009
  Машко
  Дали има можност рекламата да им биде прикажана на луѓето што имаат ставено лајк на одредена „Х“ страна на ФБ или се зачленети во некоја одредена група?
  Јас такво нешто не најдов :/
   
 6. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  866
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Пoрaнo имaше мoжнoст, сегa не знaм aмa лoгички требa дa јa имa сеуште.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
 7. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  275
  7 oктомври 2014
  Има на Пиксел, Пребарај на гоогле.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,008
  536
  12 Април 2017
  Машко
  Имаш многу можности, од тоа според кој пејџ имаат го лајкнато, до според тоа колкави приливи имаат во куќата.
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...