1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook App - не дава логирање

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од gokica, 31 Јули 2019.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,392
  10,200
  13 Јуни 2009
  На ајфон фејсбук апликацијата не дава логирање со ниту еден профил. Вика unable to login. Не дава ерор код.

  Истото се случува и со инстаграм.

  Преку браузер нема проблем логирање од истиот уред.

  Пробано е да се избрише и одново инсталира апликацијата. Ресетирани се network settings. Избришан е профилот од апликацијата па ставен повторно.

  Што може да биде работава?
   
 2. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  157
  221
  9 Јуни 2015
  Машко
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,392
  10,200
  13 Јуни 2009
  Од друг ајфон се логира со апликацијата на ист акаунт. Не е даун мрежата. Нешто е до сетинзите на телефонот. Апликацијата не се конектира на фејсбук баш од тој телефон.
   
 4. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  701
  374
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Земи Mi. :D
  Кај мене пак секогаш има проблем со одлогирање, ќе се одлогирам и сеуште лоадира и не завршува, после стискам на хоум копчето и пак влегувам во апликацијата за да ме извести дека сум одлогиран или уште еднаш да се одлогирам.
  Како и да е, крш е апликацијата од многу аспекти...
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  Кој модел на iPhone и верзија на iOS?
   
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,392
  10,200
  13 Јуни 2009
  Iphone 6s plus IOS 12.3 (последниот апдејт не е инсталиран). Проблемот се појави пред да излезе апдејтот.
   
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  Мислев да не е некоја стара верзија на ајфон и иос каде веќе завршува поддршката за апликациите.
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,932
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Да пробаш да се одлобираш од сегде преку броузер па да се врзеш пак на трлефонот.
  После анлог бриши апп, хард редтарт на ајфонот иа симни ја апликацијата.
  Шо знаеш, може да помине.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 9. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,394
  12,524
  2 Август 2012
  Машко
  1. Привремено исклучи two factor ...
  2. Одлогирај се од сите сесии кои што ги имаш на Facebook

   To log out of Facebook on another computer, phone or tablet:
   Go to your Security and Login Settings.
   Go to the section Where You're Logged In. You may have to click See More to see all of the sessions where you're logged in.
   Find the session you want to end. Click and then click Log Out.
   Clicking Log Out will immediately log you out of Facebook on that device.


  3. Исчисти cookies на десктоп
  4. Избриши ја апликацијата ама претходно избриши и го кешот (ако постои ваква опција на Ајфон)
  5. Инсталирај ја апликацијата и види дали ќе успееш да се логираш. Ако успееш тогаш преку неа уклучи two factor и логирај се од останатите уреди.

  Но, дали проба да се логира некој друг корисник со туѓ акаунт на твојот телефон?
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  8,392
  10,200
  13 Јуни 2009
  Ви благодарам. Пробано е со друг акаунт на овој телефон и повторно не може.

  Дефинитивно е нешто со апликацијата или сетинзите на ајфонот. Ќе пробаме па ќе видиме.

  Најверојатно чаре е фактори ресет. Ама многу големо тупење е зашто нема бекап од пред да се појави проблемот.
   
 11. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,394
  12,524
  2 Август 2012
  Машко
  Ако може стави постара верзија
   
 12. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,932
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не постои тоа на иос.
  (Постои ама има мноооогу гњавење/гакување)
   
 13. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,394
  12,524
  2 Август 2012
  Машко
  Нели џеилбрејкови, ова она.. qrci палци?
   
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,932
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас прекинав зашто не видов поента после некое време :)

  Али како што кажав, драпање мадиња за нешто што треба да работи по дефолт.
   

Сподели

Вчитување...