1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook Aplikacija problem

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Minotaur, 23 Април 2017.

 1. Minotaur

  Minotaur
  Intern

  86
  19
  1 Март 2016
  Здраво на сите, имам проблем со Facebook апликацијата на мобилниот ... кога сум вклучен на Facebook преку апликацијата се замрзнува сликата, и сам се рестартира телефонот, ја преинсталирав одново и пак истиот проблем. Значи ова е случај само со FB апликацијата... на друга апликација го немам приметено овој проблем. Ве молам за помош !!
   
 2. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,873
  1,422
  10 Август 2010
  Машко
 3. Minotaur

  Minotaur
  Intern

  86
  19
  1 Март 2016
  се работи за , Samsun Galaxy S4 телефон :)
   
 4. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  368
  172
  20 Април 2008
  Машко
  Facebook апликацијата знае понекогаш да прави проблеми на постари верзии на Android... после некоја верзија ќе се оправи само од себе (ако може така да се каже) меѓутоа после некоја ќе се јави и друг bug... и така во круг...
   
 5. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,171
  3,518
  26 oктомври 2012
  Машко
  Чест проблем е како што можев да прочитам, но и на други андроид постари уреди.
  Проблемот е до самата апликација.
  Мораш да ја отстраниш и имаш неколку солуции, да користиш постара верзија на фејсбук апликацијата без никогаш да ја апдејтираш, Facebook Lite, или да користиш фејсбук преку бровсер ( доста слично е ).
  Од кога одприлика почна да ти го прави ова ?
  Еве ти линк до сите верзии на фејсбук апликацијата. Ако знаеш точно кога почна да ти прави проблеми, инсталирај верзија која е неколку дена постара од тогаш кога почнало ова да ти се случува.
  104 верзијата, не би требало да ти прави проблеми но таа е од Ноември .
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  482
  429
  12 ноември 2013
  Јас би ти препорачал да преминеш на Facebook Lite верзијата, се дур не се среди багот со update на обичната Facebook апликација.
   
 7. Minotaur

  Minotaur
  Intern

  86
  19
  1 Март 2016
  А со Lite верзијата тоа сигурно ке се среди? нема да се повторува истиов проблем ?
   
Слични теми
 1. Aleks88
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,054
 2. CrAzY_MaN
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,354
 3. bobiskopje
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,351
 4. linksys
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,734
 5. Smoking4e
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  841
Вчитување...

Сподели

Вчитување...