1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

facebook account activity некој ми го хакнал профилот

Дискусија во форумот 'Социјален Инженеринг // Физичка безбедност' започната од ки4ма, 9 ноември 2010.

 1. ки4ма

  ки4ма
  Intern

  234
  17
  21 Февруари 2008
  Машко
  Отворам денеска account activity на фејсбуков гледам последна активност, т.е. сум се логирал од ротердам и сум користел икс пе (иако три години користам убунту). Дали некој имал сличен проблем оти стварно у вакви ситуации не знам шо да правам, да го баталам и кој го врти или да тргнам да ја истражувам работава оти стварно не ми е многу гајле за фејсбуков ама ми се ежи косата на вратот од такви...
   
  1 person likes this.
 2. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  958
  563
  3 Јули 2007
  Ако си отварал ФБ преку некоја апликација, прокси или слично тогаш затоа ти јавува.
   
 3. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Ако не си корител прокси, менувај лозинка :)
   
 4. ки4ма

  ки4ма
  Intern

  234
  17
  21 Февруари 2008
  Машко
  Не сум користел прокси и ја сменив лозинката.
   

Сподели

Вчитување...