• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

F1 Challenge KRC 2007

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk


Info;


Quote:
F1 Challenge ‘06-‘07 is officially licenced by Formula One Administration and is the only F1 game to feature four complete seasons of racing action. That's 14 teams, 44 different vehicles, 34 drivers and 17 of the worlds most famous racing circuits configured as they were for each FORMULA ONE season from 2006-2007.

Linkovite za download se trgnati od bezbednosni pricini i poradi toa sto igrata ne bese demo verzija, tuku krakuvana. Pravilata na forumot go nalagaat toa...Mozete preku privatni poraki da si razmenite linkovi
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Еве ви и неколку сликици од играта ;)

п.с: добро е што и оваа година ке можеме да се забавуваме со Ф1 :) :) :)
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Alal neka vie za igrata. Nikako da najdam vakvo nesto. Posledna so sum ja igral bese F1 2002. Sega ja spustam ova i odvaj cekam da ja igram. Pozdav
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Ја симна некој? *абота ова чудово? Ај да знам дали да ја симнувам... да не идат за џабе 600 и кусур мега трансфер...
 

AlekMKD

Intern
28 април 2007
9
0
rFactor

дечки, најверојатно ова е F12002 со нови скинови, така да е добра но за до пред 2 години, ако има заинтересирани за формула игри на PC ви ја препорачувам rFactor која во своето издание нема F1 болиди но затоа има најверојатно една од најголемите заедници за игри и се издаваат модови по 2-3 на ден, меѓу кои има и F1 модови кои се во најмала рака прекрасни
link: http://www.rfactorcentral.com/

PS. Ако има заинтересирани може да се направи и hamachi канал па да се тркаме заедно
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Jas ja spustiv igrata ja instalirav i ja igrav. Samo malce e zbunvacka posto se e na germanski i tesko se razbira. Ama za tie sto gi imaat igrano predhodnite verzii od nea, na primer 2002 brzo ke se snajdat. Pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,764
Мислења
850,114
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно