• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

F:\recycled\boot.com is not a valid Win32 application

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Ова ми го јавува кога преку My Computer ќе се обидам да пристапам на било која од партициите. Што се случи?

Инсталиран е уште еден Windows. Значи на два хард диска има 2 Windows-и. Стариот си работи супер, а и новиот исто освен ова. Кога ќе се обидам да отворам некоја од партициите преку My Computer - клик 2 пати на било која партиција ми го јавува ова F:\recycled\boot.com is not a valid Win32 application
На партициите можам да пристапам преку drop down менито од address bar-от на My Computer, а обично не.

any idea?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Јас мислам дека е вирус или друг малициозен код,скенирај го компјутерот од вируси и види дали пак ке ти појавува така.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ова дефинитивно ке ти помогне во откривање на проблемот и неговото решавање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,756
Мислења
849,931
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно