• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

External HDD

• Ја почнал/а темата

Пеон

Intern
13 март 2008
75
1
Zdravo do site. Zainteresiran sum da kupam external HDD, pa me interesiraat vasite milsenja vo odnos na toa koj external HDD e najdobar i dali imate nekakvo iskustvo so bilo koj model, a da bi me interesirala i odprilika cenata za koja sto ste go kupile i od kade. Pozdrav.

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,076
27,204
kalco.ru
Ja koga kupuvav external HDD bea bajagi skapicki i se odluciv za edno poinakvo resenie
si kupis 2.5"(kutija) adapter za hdd i edne hard od 250Gb mene mi zvrsi golema rabota ,a da go kupuvas komplet sklopen mislam deka e poskapo
inace BTW go kupiv od anhoch a za cenata stvarno neznam pozz

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
external rack во anhoch

јас имама таква варијанта и ти се исплати подобро
е добро хард диск ке треба малку поквалиттен да земеш ако планираш да го шеташ доста но доколку добро го пазиш можеш и поевтин да земеш

и цената ке ти дојде половина одколку да купуваш готов:)

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
нема везе јас имам хард диск од300 гига и со rack досега колку податоци сум пренел ни самиот не знам
еве го веќе7+ месеци и нема гајле

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
јас имам Western Digital Passport 250 GB и сум многу задоволен од него. го земав 80$ во USA.

• Ја почнал/а темата

Пеон

Intern
13 март 2008
75
1
Фала за советите и помошта. Почнав да разгледувам некој external HDD па ако земам нешто ќе ви пишам. Поздрав

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,529
Мислења
822,686
Членови
28,052
Најнов член
Ttifun
На врв Дно