• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

External HDD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Пеон

Intern
13 март 2008
75
1
Zdravo do site. Zainteresiran sum da kupam external HDD, pa me interesiraat vasite milsenja vo odnos na toa koj external HDD e najdobar i dali imate nekakvo iskustvo so bilo koj model, a da bi me interesirala i odprilika cenata za koja sto ste go kupile i od kade. Pozdrav.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,214
27,758
kalco.ru
Ja koga kupuvav external HDD bea bajagi skapicki i se odluciv za edno poinakvo resenie
si kupis 2.5"(kutija) adapter za hdd i edne hard od 250Gb mene mi zvrsi golema rabota ,a da go kupuvas komplet sklopen mislam deka e poskapo
inace BTW go kupiv od anhoch a za cenata stvarno neznam pozz
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
external rack во anhoch

јас имама таква варијанта и ти се исплати подобро
е добро хард диск ке треба малку поквалиттен да земеш ако планираш да го шеташ доста но доколку добро го пазиш можеш и поевтин да земеш

и цената ке ти дојде половина одколку да купуваш готов:)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
нема везе јас имам хард диск од300 гига и со rack досега колку податоци сум пренел ни самиот не знам
еве го веќе7+ месеци и нема гајле
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
јас имам Western Digital Passport 250 GB и сум многу задоволен од него. го земав 80$ во USA.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Пеон

Intern
13 март 2008
75
1
Фала за советите и помошта. Почнав да разгледувам некој external HDD па ако земам нешто ќе ви пишам. Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,036
Мислења
837,361
Членови
28,971
Најнов член
Los_cojones
На врв Дно