Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

External HDD case 2.5 и 3.5

tomskibt

Intern
12 јули 2022
51
32
Ајде малце help, дали има негде HDD external case шо може да се користи и за 2.5 и 3.5 inch HDD, и пуштете линк да земам да си порачам. По можност од мк ама дајте ако има и по али експрес.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
Ајде малце help, дали има негде HDD external case шо може да се користи и за 2.5 и 3.5 inch HDD, и пуштете линк да земам да си порачам. По можност од мк ама дајте ако има и по али експрес.

Разликата е во тоа шо 3.5 кејс можеш со адаптер сигурно да го користиш и со 2.5 дискови, но зошто би?

2.5 дискови можеш директно на усб да ги уштекаш без додатно напојување. За 3.5 кејс секогаш има и додатно напојување/адаптер.

Купи си два различни, било кои одбери имаш во анхоч, сет, нексио и гјирафа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.070
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно