• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ExpressCard 34 ssd да има? и каде да најдам?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
Здраво другари
Случајно по интернет најдов ссд express card за лаптоп,дали ќе може да работи на мојот лаптоп?
И од каде можам да најдам вакво
Opticaddy 2. SATA-3 HDD/SSD Caddy per Toshiba Satellite L955D M640 M645 P205 | eBay
Незнам дали ќе се фати место двд-режачот?
И дали можам да ставам графичка преку усб порт и дали ќе работи нормално на игри?
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,673
1,408
Здраво другари
Случајно по интернет најдов ссд express card за лаптоп,дали ќе може да работи на мојот лаптоп?
И од каде можам да најдам вакво
Opticaddy 2. SATA-3 HDD/SSD Caddy per Toshiba Satellite L955D M640 M645 P205 | eBay
Незнам дали ќе се фати место двд-режачот?
И дали можам да ставам графичка преку усб порт и дали ќе работи нормално на игри?
Такво кеди можеш да најдеш на бувљак у вуковар, јас вчера бев имаше вакви користени по 3 дена и нешо фазла. Дали ќе се фати кај тебе не знам, али Милош ме убедуваше дека е универзално и може да се врзе со оптички кабел, повеќе не знаеше да ми каже. Графички на усб има коа идеш од вуковар накај илок, одма пред границата со Србија, исто бувљак. За жал, имаат само за 2.0, нема со плав излез.
За што ти треба ако не е тајна?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
Такво кеди можеш да најдеш на бувљак у вуковар, јас вчера бев имаше вакви користени по 3 дена и нешо фазла. Дали ќе се фати кај тебе не знам, али Милош ме убедуваше дека е универзално и може да се врзе со оптички кабел, повеќе не знаеше да ми каже. Графички на усб има коа идеш од вуковар накај илок, одма пред границата со Србија, исто бувљак. За жал, имаат само за 2.0, нема со плав излез.
За што ти треба ако не е тајна?
Сакам за скоро време да го наградам лаптопот со усб 3.0 и графичка карта добра за гејминг,процесорот е добар и рамот,не ми прават проблем,само графичката оти е интел и е слаба ми прави проблем за играње на некоја игра.
Ете тоа го планирам со два диска да му ставам едно 450гб ссд а другото хдд 2тб,ако може,незнам дали ќе успее,ако не успее здравје ќе си ја чувам графичката.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,341
28,732
kalco.ru
Не троши пари. Лаптоп не епредвиден за гејминг.
Сакам за скоро време да го наградам лаптопот со усб 3.0 и графичка карта добра за гејминг,процесорот е добар и рамот,не ми прават проблем,само графичката оти е интел и е слаба ми прави проблем за играње на некоја игра.
Ете тоа го планирам со два диска да му ставам едно 450гб ссд а другото хдд 2тб,ако може,незнам дали ќе успее,ако не успее здравје ќе си ја чувам графичката.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,523
Мислења
858,577
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно