• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Expert Exchange Експерти?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Најчесто кога барам кодови за програми кои ги правам, доаѓам на Expert Exchange.
Е сега кога ќе налетам на решение, ми вели ова:

:D:D
Абе сигурно. Со Македонци си имаат работа бе, ееееј!

Ќе се посоветувам со мојот пријател Гугл, и ќе го копирам линкот на страната.
Е сега е интересното нешто. Изгледа дека ако реферал е Гугл, настанува грешка во системот. Вака:

Прво отворете го овој линк (пример):
http://www.experts-exchange.com/Software/Internet_Email/Web_Browsers/Lynx/Q_22395502.html

И ќе забележите дека страната е малечка во должина и на крај ги има одговорите, али тие се скриени.

Ај сега одете овде:
http://www.google.com/search?q=http...s=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

И отворете го линкот право од страната на Гугл (не Cached, туку обичниот). Ќе забележите дека линкот е ист, али нешто се смени кај страната. Видете ја должината. Под скиените одговори има едно купиште од категории. Ако сте упорни, ќе скролувате до крајот на одговорите.

И Оп што е ова? Одговорите? Бесплато?! :)
Честито, сега сте член на Expert Exchange, free of charge!
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Nice hijackhacker, и јас често наидувам на проблеми кои што се решени тука . :) БТВ ова подобро би било да оди во туторијали :)
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Овде најчесто и јас застанувам да побарам решение за некој проблем. Ама тоа Accepted Solution секогаш се прикажува, така да не ни мора оваа финта за да се прочита најдоброто решение.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Интересен пост... ама страната ОДЛИЧНА.
Прв пат се среќавам ама изгледа корисно.:)
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Браво бе брат многу корисно е ова чудо, и од секогаш викам: Google Rulzz!!!
:D
Само напред брат и научи не’ нешто повеќе. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,776
Мислења
850,311
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно