• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

EXCHANGE PROGRAM

КажиМи

Intern
13 јануари 2008
3
0
Ај овака...По шо знаеме дека Pay Pal не ја дружи Македонија мора да се зачленуваме под друга држава.Е сеа имам слушабо дека парите од Pay Pal можат да се префрлат на Moneybookers или E-Gold со EXCHANGE PROGRAM.Е арно ама ја ни знам таква страна ни па знам нешто повеќе.Ај ако сака некој нека каже нешто повеќе.Ваше искуство, туѓо искуство...Поздрав
 
23 јули 2007
338
8
Moneybookers funkcionira samostalno i sekade vo svetot go prifakaat kako platezno sredstvo, a PayPal go preferiraat za plakanje pri trgovija na eBay
 

КажиМи

Intern
13 јануари 2008
3
0
Изгледа не се разбравме...

Вака...Да речеме сум се зачленил на Pay Pal со друга држава и имам некоја паричка.Е сега по шо неможам да ги извадам сакам да ги префрлам на Moneybookers и да си ги извадам од таму.Ми треба нешто како ова:

http://www.virtualchange.net

Арно ама има маана.

1.Тражат дури 11% провизија

2.Македонија ја нема на списокот за зачленување и

3.Тражат верификација на Pay Pal - от ако не ти е верифициран ќе ти ги вратат парите ама ќе ти наплатат провизија !!!

Еве:

Do I need a verified PayPaL account?
Yes. If you are paying with PayPal your account must be verified and have a confirmed postal address. If you send a payment and your account is not verified we will refund your payment minus the fee related to the transaction, so it is in your best interest to make sure your account is verified before sending payment.


Како што кажав има луѓе што кај нас го прават тоа ама јас незнам како и барам помош.

Однапред ви благодарам

Поздрав
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Имав ваков сличен проблем, пред 2 недели креирав виртуелна кредитна картичка од payoneer.com, па ќе пробам дали ќе ја прифати таа картичка на paypal. Ќе пишам дали може или не. Виш ме лак
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Kolku sto imam cueno glasini paypal bi trebalo da ja podrzuva i Makedonija posle nova godina(ne znam dali samo glasini se ili vistina) a egold porano imase podrska za Makedonija ama sega ne.
Probaj AlertPay.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.513
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно