1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

excel

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од pwned, 23 Декември 2016.

 1. pwned

  pwned
  Intern

  33
  15
  12 Мај 2016
  Машко
  Здраво
  Дали некој може да ми помогне околу ексел?

  Треба да соединам повеќе ексел фајлови во еден т.е кај што завршува последната колона на првиот таму да почнува вториот. Фајловите имаат исти колони и редици
  Да не го правам тоа рачно копи пејст пошто се работи за 30-40 ексели.
  Поздрав
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,234
  1,283
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  јас пак би идел со копи пејст. доколку идеш со некоја скрипта/програм, може ќе имаш недостатоци, како маргини, празни колони и слично. повеќе време ќе изгубиш така.
  Не да идеш копи пејст на секоја редица посебно, туку селектирај ги сите и одеднаш можеш да ги пастираш било каде, најубаво ќе излезат.
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,516
  10,495
  23 oктомври 2012
  Машко
  Пробај со ова, шо го знам, можда работи

   
  На pwned му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pwned

  pwned
  Intern

  33
  15
  12 Мај 2016
  Машко
  Се снајдов еве линк.
  Сигурно би му бил од корист на некого.
  Поздрав
  Едит: Oktar ме претркал инаку тоа е тоа
   
  На Taurus и Oktar им се допаѓа ова.
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,701
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,500
 2. sime_simovski
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  5,354
 3. petar.bt
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,637
 4. ivica_b
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,542
 5. linksys
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  543
Вчитување...

Сподели

Вчитување...