• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Excel problem [stdole32.tlb]

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Токму тој фајл stdole32.tlb недостасува или е оштетен во системскиот фолдер на Windows. Ѕирни тука е објаснето можно решение за овој проблем.

Друга солуција:
**************************************************************************
You must copy a 'stdole32.tlb' file to your WindowsSystem directory!
You can get one from a Windows installation, or look for the DCOM95 package
on the Microsoft Download Pages.
**************************************************************************
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mirjana

Intern
31 март 2008
23
0
Pisuva: One of your object libraries (stdole32.tlb) is missing or damaged.Please run Seatup to install it. E sega dali treba download i kade da go najdam.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,781
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно