1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Евтини капачиња за леќи/камера локално?

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од toshex, 8 Јануари 2020.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Сакам да купам капачиња за тело и задниот дел од објективи за канон EOS/EF/EF-S, и ги најдов конкретно моделот шо ми треба на страницата на пиксплус:

  Canon body/lens cap

  Али цената за мало парче пластика е преголема. На алиекспрес идат за 50 центи овие две капачиња комплет. Така шо дали некој знае некоја друга продавница локално овде каде ги продаваат овие ствари за поразумни цени, на пример од рангот до 150 денари за двете капачиња или 50-60 денари посебно едно капаче?

  Благодарам однапред на инфо.
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,667
  10,931
  23 oктомври 2012
  Машко
  Провери во групава, има ликови што купуваат од али и ги продаваат по некоја си цена измеѓу али и пикс+.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Ти благодарам!
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас се искинав од барање и не најдов кај нас па порачав од али. И капачиња и адаптери/концертори. Еден куп за да не му ја мислам.
   

Сподели

Вчитување...