Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Evtini DVD cedinja

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Иама везе производителот? или буквално најефтини.

Има добри во Anhoc, traxdata, 180 den. 10 komada. plus kutija.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
pa da ne bidat beter od princo.....baska najdov za 16 denari cd....ako ima neso poeftino pisete

оди на македонско-бугарската граница, за 8 денара ги има.. пиши - бриши се :LOL:

кажи во кој град си , да знаеме... инаку кај мене во Струмица 20 ден. ДВД , 15 ЦД ... а на едно место имаше и ДВД и ЦД по 10(али немам зимано од таму)
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Еве две фирми:

ЕМИ Медија (Холандска амбасада)
Раксони (не знам кај е)
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
kaj nas u kumanovo cd e 10 denara a dvd 15 denara a vo edna trafika nekogas ima i za 10 denara dvd,samo ne ti se isplati da dovadas vo ku za dvd :D
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Имаш во Мавровка на приземје едно продавниче само за цедиња, во пролазот до таа големата продавница за техника. Имаат широк избор а и добри цени
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Jas pred nekoj den zemav za 800 denari 100 komada Fuji, a Verbatim bea 900 denari za 100 komada.

800 denari = $19.99
 

pocttopus

Gaining Experience
21 мај 2010
458
99
Skopje, Naboo
да не отварам нова тема тука ќе поставам слики од новите DVD-a на Princo (ако се воопшто тоа, нели). во прилог ја имате и старата варијанта, додека новата изгледа доста еластичнo и дури буквално си помислив овие новиве да не се распарчат при режење или пренесување. ептен малку пластика има на нив и ептен се виткаат, небаре „сунгер“ или „хартија“ држам во рака. на нив важно си пишува "Slim".

пс-се извинувам за квалитетот на сликите бидејќи се направени со мобилен. се надевам дека некои од вас веќе и имале искуство со овие медиуми.

нови:
dsc00063sto.jpg


стари:
dsc00064jv.jpg
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
994
586
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Princo никако!!! Само Maxell и Verbatim поштовам. Барем на цда нештедам сум имал лоши искуства со чкарт цдеа како Princo баш тогаш кога ти се потребни најмногу.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.223
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно