Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

EVGA P5 850W Platinum

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
365
647
no_retreat додаде нов оглас:

EVGA P5 850W Platinum - 4.000 ден.

Продавам одлично зачувано напојување EVGA P5 850W Platinum
Доаѓа со следниве кабли:
1x PSU
2x VGA
3X SATA
1X MOLEX
без CPU кабел.

Напојувањето е користено за мајнинг во период од 2 години, заедно со уште едно исто вакво, за жал CPU кабелот и оригиналната кутија се фрлени, Првото напојување е продадено на формуов пред 5-6 месеци по цена од 5000 денари, целта ми беше да нарачам CPU кабел па потоа да го огласам, за жал во недостатог на време не успеав да го направам тоа.

Цена 4000денари...

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
365
647
Ke vidam bas utre za evga dali imam cpu kable. Prati mi nekoja slika so oznaka kako e?
На пластиката на кабелот пишува за што е кабелот (PSU, CPU, SATA, VGA) и има ознака P5, неможам во моментов да пратам слика утре во текот на денот ќе ти испратам.
Фала на услуга у секој случај :love:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.623
Членови
34.091
Огласи
1.976
Најнов член
WhatYourMother
На врв Дно