• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено EVGA GeForce GTX 1080 SC2 GAMING iCX - 9 Thermal Sensors & LED G/P/M

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
586
592
Скопје
Се продава EVGA GeForce GTX 1080 SC2 8 GB GAMING iCX - 9 Thermal Sensors & LED G/P/M.
Добро чувана и користена за лајт гејминг, копана 1 ден чисто за тест без ОC.

Цена 35000.

1614601923184.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,155
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно