• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ever Near Macedonia Вработува

Статус
Затворена за нови мислења.

ever-near

Intern
24 август 2008
40
1
EVER NEAR за потребите на својот клиент MOBILE TOKEN бара:

2 x Искусни програмери за Windows Mobile (мин. 2 години искуство)
· Искуство во работење со PDA
· Искуство во програмирање за PDA
· C# .Net на Windows mobile compact framework
· Работа: развој на нови модули за Windows Mobile апликации
· Вработување на неопределен период
· Полно работно време

3 x Искусни програмери (мин. 2 години искуство)
· Искуство во програмирање за веб и десктоп
апликации
· C# .Net
· Работа: развој на нови модули на алатка за
планирање и/или алатка за етикетирање
· Вработување на неопределен период
· Полно работно време

Сите кандидати да ја пратат својата кратка биографија (CV) на [email protected]


За Ever Near:
Ever Near is the front-office company for the intake of nearshore
and offshore projects, workload, services and remote
team members. You are welcome at one of the three physical
intake premises:
· Brussels, Belgium for clients in the European Union
and in the Middle-East
· Luxemburg for Financial Groups in Luxemburg and
Switzerland who are bound by specific banking
legislation
· Houston, Texas, USA for clients in the Americas

If you like to implement the up to date technology using a mix of technical and people skills, if you would like to work with the top 500 companies in Belgium and other companies in Western-Europe, then this is the right company for you! The flexible, dynamic environment offers great career & knowledge growth potential. Guidance key focus is on leading application frameworks in Microsoft .NET and Microsoft .NET Mobile.

From our Skopje based company EVER NEAR doo, we manage outsourcing and development of strategic Mobile, Telecom and Embedded applications for market leaders in Western Europe, North America and Macedonia.

With the Uniqueness of 7 year presence in the Balkan, as a Microsoft Gold Partner, we are a stable employer, driving your career where you want it to go.

EVER NEAR is currently developing at Skopje its center for Mobile .NET Development with a European leader in Mobile solutions, MOBILE TOKEN, based at Brussels, Belgium.


За работните задачи и за потребното знаење:
Strong .NET Application Developer In Mobile Solutions
Two vacancies

- You will develop in a most dynamical team the new modules for our Mobile .NET solutions. You will also translate Functional UML Models into a consistent .NET technical design and mapping it on the core Mobile .NET Solution Frameworks.
- You have a strong experience in PDA Development and over 2 years working experience in C#.NET on the Windows Mobile compact framework.


Strong .NET Application Developer, In Three-Tier E-Biz Solutions
Three vacancies

- You will develop in a most dynamical team the new modules for our .planning tool and/or shelf designer tool. You will also translate Functional UML Models into a consistent .NET technical design and mapping it on the core .NET Solution Frameworks.
- You have a strong experience in the three tiers of .NET Development using C#.NET for 2 to 5 years.


За потребното образование:
- Min. Bachelor, or in progress


За работната атмосфера:
Високо технолошки опремен центар карши Гимназија НОВА, опш. Карпош, нас. Тафталиџе, Скопје. Вработените исклучиво користат лаптоп. Секој има свое биро.
Фокус на една задача. Директно репортирање пред само еден менаџер. Директна комуникација со клиентот.


Плата:
Во зависност од наведените функции и понатамошно поставување на позиции. Најниска почетна плата за конкретниов оглас е 45.000 МКД, вработување на неопределен период, платени сите придонеси, редовност во исплата.


Контакт:
За кандидатите [email protected].
Дополнителни прашања на Бранислав ++389 77 729 799, Mileghem.
За компанијата http://www.ever-near.com
За клиентот http://www.mobiletoken.com

Огласот трае до 01.09.2008. Доколку бројот на пријавени кандидати е незадоволителен, дополнително ќе биде продолжен.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Е ова е оглас за вработување. Бравос за огласувачот. Навалете војско :D
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Фокус на една задача. Директно репортирање пред само еден менаџер. Директна комуникација со клиентот.

Е ова е нешто што досега не сум го слушнал. Рај за секој вработен.:bravo:
Браво и за целосниот оглас:bravo:
 

ever-near

Intern
24 август 2008
40
1
Да, точно, ама значи и голема одговорност. После такви услови никогаш не ќе може да даде оправдување зошто не е сработена задачата.
Директна комуникација со еден менаџер е честа пракса.
Комуникација со клиент исто носи одговорност на одредено ниво, повеќе техничко отколку бизнис ниво.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Би ве замолил да не пишувате непотребни постови во оваа тема, доколку сте заинтересирани прашајте тука или на горенаведените места. Благодарам за разбирањето.
П.С. Секој пост кој е неповрзан со темата после овој пост ќе биде избришан.
 

ever-near

Intern
24 август 2008
40
1
Луѓе ширете ја приказнава по пријателите. Огласот уште трае. Ова е одлична шанса за сите. Никој нема да изгуби ако се појави на интервју. Дискрецијата е загарантирана.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.150
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно