• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Еве како не треба да изгледа односно фукнционира вашата веб страна...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
Сурфајки по македонските веб страни наидов на неколку "интересни"....

http://www.nehartours.com.mk/

во екот на туристицката сезона кога сите ги мрзи да одат по жештиниве по агенции си отвараат веб страна на нехар и оп...

DB function failed with error number 145
Table './final_nehar/jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = '012aa31bece543425d28f98b723d1ddb'
SQL =

SELECT session_id
FROM jos_session
WHERE session_id = '012aa31bece543425d28f98b723d1ddb'
значи ништо не ми се појави мене... кога ми се појавувала веб страната имаше проблеми од типот bandwidth exceeded и сл....

втор случај

http://www.zorlu.com.mk/2ProizZavesi.asp
Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error '80040e37'

Invalid object name 'Novosti_Q'.

/2ProizZavesi.asp, line 101
значи и оваа не е како што треба а е реномирана фирма од текстилот во македонија...

поентата ми беше дека веб страната е еден дел од имиџот што вашата фирма го гради ... со вакви веб страни мене ми станува јасно дека нешто не е во ред....

п.с сигурно има уште мал милион вакви веб странички во македонијава па поуката од овој топик нека биде гледајте вашата веб страна да нема вакви недостатоци ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,097
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно