• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

EURO 2008 - резултати, дискусии, коментари, прогнози.....

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Овде можете да давате прогнози за натпреварите за EURO 2008 или да предложите некоја WEB страна која се занимава со таа проблематика. Од мене за почеток една страна http://www.kladionicar.com/ и една прогноза Португалија-Турција тип1 со сигурност 8/10 и Швајцарија-Чешка тип2 со сигурност 6/10
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4
23 јули 2007
338
8
Добро би било админите преку анкета да направат рејтинг на погодени прогнози. Ако некој има повеќе идеи нека им предложи на админите да го направат тоа па да ни биде Европското првенство поинтересно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6
23 јули 2007
338
8
И добро би било секој ден да има анкета за резултати на тековните утакмици. Ги молам админите ако ме читаат да го преместат постот на соодветно место.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хммммз... Полувреме 0 - 0 .. Баш ме интересира како ќе заврши, па да видиме и колку сте точни со прогнозите..:LOL:
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Не сум којзнае колку воодушевен од првото полувреме. Со оглед на тоа што Фреи се повреди, мислам дека значително и се зголемија шансите на Чешка.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Сиромашно со голови прво полувреме. Да се надеваме дека во второто полувреме ќе паднат голови. :naglava2:

Update:
Швајцарија - Чешка 0:1 :rakopleskanje:
71'
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Switzerland 0 - 1 Czech Republic
70' Vaclav Sverkos [0 - 1]

Bраво за: MIDNIGHT WALKER ; fiascooo ; Banzai :bravo:
Повеќе среќа следниот пат за : goodboy ; trakilaki ; Laki Luciano :plachko2:

Следен натпревар: Portugal vs Turkey [ 20:45 ].

Мој тип : 1
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
tu promasiv ....

mnogu sreka imaa cesite svajcarcite najmalku nereseno zasluzija ....no takov e fudbalot jbg


portugalija turcija 1;3+
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Швајцарија-Чешка X; 0-2 :rakopleskanje:
@fuUuUzZzZy

Можеби помалку добивка, но сепак е погодена :p

За Португалија - Турција мој тип е 2-3 гола. Можеби на хартија Португалија е благ фаворит, но Труција не е за отпишување.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Официјално почнува натпреварот.
Portugal vs Turkey

Подобриот нека победи!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
862,394
Членови
30,043
Најнов член
њлосос
На врв Дно