1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

EU to US plug/конвертер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од hmmm, 7 Мај 2016.

 1. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Здраво дечки,

  Дали знаете каде можам да најдам конвертер кој од европски дава американски утикач? Во среда летам а не ми се даваат 15$ за глупост што чини 10 денари. Поздрав и благодарам однапред.

  [​IMG]
   
 2. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  221
  19 Јануари 2016
  Машко
  Зелен пазар кај што имаат техника кабли продужни, или логинг
   
  На Oktar и hmmm им се допаѓа ова.
 3. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  603
  568
  26 Јуни 2012
  Машко
  Види во еуротулс во близина на беверли т.е на булеварот.
   
 4. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Ќе купам од Логинг, ги видов сега на сајтот, ти благодарам многу!
   
 5. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Имаат само US/AU/UK to EU
   
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,181
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  У емимедиa имаше.
   
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Нема више (у) емимедиа. Иначе сигурно има на првиот аеродром. Или на вториот. А цена соленка. А најбоље да си купиш у Америка, таму е све поевтино. Нарачај си пред да тргнеш и да те чека каде што ќе стигнеш. Ако си во хотел, прашај дали има проблем со хотелот...
   
 8. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
  Bi trebalo da imaat vo hotel, prasaj na recepcija. Po aerodromi se poskapi, gi imaat one traveler multi plug adapret. Koga ke stignes odma vo RadioShack I tamu e eftin.
   

Сподели

Вчитување...