• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ете ме и мене со нов блог :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
После подолго време, ете ме и мене со "официјален" блог, како дел блоговите на IT.com.mk

Требаше уште на почетокот, ама поради преголем број обврски се одложи, но сепак, тука е мојот прв пост, а линк до блогот: http://it.com.mk/index.php/Sasho-Andrijeski/

Ќе се потрудам содржините да бидат што поинтересни и воедно едукативни за секаков вид на публика, од почетници до напредни ИТ корисници..

Секакви сугестии и забелешки се добродојдени! :p
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ајт' аирлија! И постот е одличен.


П.С. It was high time to do so.....:pP
 

Wild Rose

Intern
18 мај 2008
77
12
Консултирај се со drown за слика, вака не изгледа убаво блогот! :pP
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Од сад па надаље и у будуќност гледај обработи ги сликите пред да ги паблишираш. Под обработка подразбирам да ги „замачкаш“ е-маил адресите.

Сега знам дека имаш маил на p2poker.
Разгеле... фала за маилот од пријателка/колешка Биљана Кочоска.

П.С. Поздрав од Апо.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Од сад па надаље и у будуќност гледај обработи ги сликите пред да ги паблишираш. Под обработка подразбирам да ги „замачкаш“ е-маил адресите.

Сега знам дека имаш маил на p2poker.
Разгеле... фала за маилот од пријателка/колешка Биљана Кочоска.

П.С. Поздрав од Апо.
Фала за сугестијата, добра си е. Ама сепак, ги разгледав сликите пред да ги објавам и мислам дека нема ништо посебно за криење па затоа ги оставив такви :)
Се надевам дека никој нема да ми ја злоупотребува приватноста..


P.S. Поздрав back до Апо и веселото друштво :))
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,509
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно