1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Essential Phone PH-1 (Black Moon)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dangthe, 10 oктомври 2019.

 1. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
  Сменив табор (отидов кај пеерите) па решив да се простам од телефонов. За тие што не знаат, Essential Phone е дизајниран од Енди Рубин, еден од ко-креаторите на Android. Работи на ванила Андроид, единствената апликација што не е ванила е камерата, ама поддржува и Google Camera. Вози Андроид 10 беспрекорно, апдејти добива ден пред Пиксел :)

  Меѓу побитните спецификации за телефонов:
  • Изработен е од комбинација стакло / титаниум / керамика, екстремно е отпорен на гребаници.
  • 5.71 inch, ~84.9% screen-to-body ratio
  • 1312 x 2560 pixels (~504 ppi density), Gorilla Glass 5
  • Snapdragon 835 / Octa-core (4x2.45 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) / Adreno 540
  • 128GB 4GB RAM
  • Двојна камера позади 13MP, [email protected], [email protected], [email protected]
  Купен е од Америка, доаѓа со оригиналната кутија, полнач и USB-C-to-3.5mm адаптер за слушалки

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На 1zzy_st, borcep, DonFrozex и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Продаваш или проценка? Пошто ако продаваш немаш цена наведено
   
 3. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
  Има таг Проценка ;)
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Извини тогаш, на тапаток не го покажува :)
   
 5. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
  Во отсуство на проценки, телефонот оди на продажба за 12000 денари.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На aleksuperior му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
 8. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
 9. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
 10. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
 11. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,088
  1,355
  5 Септември 2008
  Машко
  Продаден на @Jovan123 , може клуч
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...