• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ESI Maya 44 USB Soundcard

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
здраво до сите, еве една звучна картичка што сакам да ви ја покажам а исто така што сакам и да дознавам дали го има негде во Македонија по некои продавници...

еве го линкот: http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=20197
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
jas ja imam ESI GigaportAG koja sto izgleda mn slicno na Maya-ta so eden isklucok, ima 8 analog out i eden optical out, bez in-ovi. Ja koristam od 2003, super me sluzi.

Jas ja kupiv od internet od NI stranata, ne veruvam deka nekogas tuka ja donele. Spored moeto iskustvo so ESI, nema da se zeznes ako ja kupis :p

pozz
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
хмм супер, па јас сакам да ја користам за пуштање на музика ми треба дека на миксер да вклучам преку лаптоп на 2 канали дека од лаптоп не може на 2 канали стерео да се пушта дека има само еден излез .... ако можеш кази и ја и таа страницата што викаш од НИ ! ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,170
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно