• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Eset-Nod

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Jas go koristam veke nekoe vreme. Mnogu sim zadovolen od nego. Skros po drug interfejs i kolku so znam 2.7 verzijata nemase spyware zastita. Ovaj ima. Sam mislam deka e mace po spor vo skeniranjeto ama skoro ne se zabelezuva. Pa i na koj mu se brza na kraj kraeva. Se na se super antivirusna programa-mozi i najdobra:bravo::bravo::bravo:. Vredi da se instalira.

• Ја почнал/а темата

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Ne go koristam koristam nod32 2.50 so nod32 Fix za da mozam update da mu pravam.
Pa i na ovoj mozes update da mu pravis ne e problem,
A inaku i jas sum zadovolen, kompletno zastitno resenie so premnogu dodatni opcii i mozes da go modificiras kako sakas sprema potrebite.
Go preporacuvam na site koi sto sakaat da imaat dobra antivirusna zastita, antispam zastita i dobar firewall.

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
357
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
Koj antivirus go ima ovoj smart security?nod32 ili noviot nod 3.0?

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Pa i na ovoj mozes update da mu pravis ne e problem,
A inaku i jas sum zadovolen, kompletno zastitno resenie so premnogu dodatni opcii i mozes da go modificiras kako sakas sprema potrebite.
Go preporacuvam na site koi sto sakaat da imaat dobra antivirusna zastita, antispam zastita i dobar firewall.
a dali go koci kompjuterot ovoj nod32 3.0 zosto imam loso iskustvo so antivirusi mu staviv na masnicevo moe McAfee 2007 internet security i kompjuterot ne moze da se zeme sebesi

• Ја почнал/а темата

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
commander.. ne go koci ama ich.
i dobra strana mu e sto se integrira vo outlook express vo toolbar i sam si kreira folderi vi mailot za antispam.

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
357
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
nod smart security zs zafrkava so updati dajte soveti retko gi pravi

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
357
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
kaj men samo od sabajle pravi updati i posleden update mi e 2596 da 4ekam do 31-11-2007 ili da da si stavam saglam antivirus

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
Го ставив воа новиов НОД антивирус и одма почнаа проблемите :)
За симнување дефиниции ми бара User name и Password?!
Помош???

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Помош???
Па треба да ги внесиш за да го активираш (на некој начин). Без нив неможиш да правиш Update.

D

Администратор
31 март 2007
3,269
1,908
www.iwmnetwork.com
Помош???
Помош можеш да најдеш на официјалниот сајт на Nod32, контактирај со техничката поддршка.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Како антивирус не ми се допаѓа бидејки ај што е брз(тоа е добро)многу вирусчиња пропушта

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Како антивирус не ми се допаѓа бидејки ај што е брз(тоа е добро)многу вирусчиња пропушта
Па нормално... доколку немаш дефиниции за некој вирус или црв без разлика, кој е " тазе " напишан и пуштен во " употреба ", нормално е да го пропушти. Е сега биди среќен што овој Анти-Вирус користи хеуристика и колку толку си побезбеден... Сепак се зависи до тебе и од тоа колку си внимателен при отворање на се и сешто ;)

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Јас секој ден ги обновував вирусните дефиниции и пак немаше голем ефект.

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
како да го избришам вирусот c:winteksplorasi.exe
Прво пробај со некоја аннтивирусна програма. Ако не можи пробај дирекно со Delete. Ако и тоа не може стартовај го компјутерот во Safe Mode и таму избриши го со Delete.

ПС. ОфТопик си. Ако треба нешто друго отварај нова тема!

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Јас секој ден ги обновував вирусните дефиниции и пак немаше голем ефект.
Зависи што претставува за тебе голем ефект. Ако мислиш дека некој Анти-Вирус за да има голем ефект треба нон-стоп да покажува Warning Windows грешиш, напротив ти си тој кој е виновен за тоа.

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
како да го избришам вирусот c:winteksplorasi.exe
Јас го имав овој вирус. Го средив со касперски, но мал проблем е што потоа на секој старт ти дава cannot detect explorasi.exe али само ќе си кликнес ОК и средено :))

M

Mr.Alien

Гостин
@COMANDER

А бришеше во регистрите?
Многу е битно и регистрите да се чистат, тоа неколку пати го потенцирав, и тоа е основата за целосно и успешно бришење на вируси. Секако, и исклучување на System Restore ако се закачи вирус.

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Е регистрите не ги чепнав, мислев дека ги скенира касперски регистрите ама изгледа не го направи тоа. Истото сега се случува и со Nod32, не ги скенира регистрите па сум принуден да користам други програми antispyware adaware како би се оттарасил од тие чуда.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,507
Мислења
822,168
Членови
28,046
Најнов член
hittrajkovski
На врв Дно