• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

esea или faceit

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
212
114
Веќе некое време пробуваме со 2ца другари да земеме esea или faceit,али наидуваме на ваков проблем.Кај сите 3ца истово го покажува,да не се има некој соочено со овој проблем или можеби знае решение?
 

Атачменти

toplel

On your way to fame
18 август 2016
730
959
Пробајте со друг начин на плаќање аку имате опција. Претпоставувам ова е преку PayPal, не? Или пробајте со PayPal, ама преку VPN од Германија или друга држава.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
212
114
Faceit има опција за paypal али има проблем што акаунтов на едниов другар не е негов и нема у моментов пристап до emailot за steam guard,така што опција ни е само esea.А на esea нема опција за paypal
 

Атачменти

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
275
166
Што му фали на Faceit бесплатен? Исто ти е и во премиум горе-доле

Ова за ЕСЕА сигурен ли си дека не грешиш ништо кај визата не би требало да имаш проблем..
 

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
300
359
Од иста или различни картици пробувате? Да не има низок интернет лимит картицата па да не може да ви пројде.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
212
114
Од иста или различни картици пробувате? Да не има низок интернет лимит картицата па да не може да ви пројде.
Од иста или различни картици пробувате? Да не има низок интернет лимит картицата па да не може да ви пројде.
Од 3 различни.За интернет лимитот не верувам затоа што 2 3 пати имам начано од алиекспрес продукти од по 2 3 долари и тоа уште од пред година дена можда.Гледам по нет и други го имале истиов проблем али не гледам некој да нашол решение
 

bobbyniko

Intern
23 октомври 2016
21
3
и јас имав сличен проблем на фацеит со картичката од комерцијална банка, после пробав со од НЛБ и успеав да купам. Ако имаш НЛБ пробај можда ќе купиш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,881
Членови
28,235
Најнов член
NikolaJovcevski
На врв Дно