• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Error pri instaliranje na update-ovi na Ubuntu

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci instalirav update-ovi na ubuntuto i neso mi se ukoci i morav da go restartiram od kopce...otidobv pak vo update menager-ot i chack za da proveri dali ima i pocnuva da downloadira i mi pravi error i tuka prekunuva da siminja....ima sansa da se ispravi toa?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ehhhhh

pocnav da go upgrat-uvam ubuntuto na 8.04 i ne mozam sega da vidam :D ... ke pisam pokasno :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,520
Мислења
845,856
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно