• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Error loading operating system

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Error loading operating system
На секој старт се појавува ова, и неможам да го подигнам компјутерот без iAtkos DVDто да е во ДВДромот. Тогаш го оставам и се подига. :)
Како да се манам од ова? Читав на нет али се беше за ХП инсталација gone bad:p
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
hijackhacker, инсталира boot лоадер ? Со тоа bless мислам дека беше од терминал од инсталационото двд на ос иксот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Абе си имаше Дарвин бут лоадер инсталирано, туку сам од себе исчезна. Како да го ставам пак?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Протестирам, не ставам ништо што почнува на МС:p

Не, незнам што може да му е. Го реинсталирав, пак.
Читав негде дека може не е ставена да е активна партицијата. Изгледа дека не е до МАК, бидејки и на Њиндоус јузери им го покажувало истото...
:plachko2:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
hijackhacker, земи некоја програма и скенирај го ХДДто т.е. поточно MBR-то (Master Boot Record) да нема бед сектори баш на него ..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,159
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно