• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Error 0x8007025D

itlover

Intern
23 ноември 2020
14
0
Здраво.. преинсталирав лаптоп кој имаше wind 10 пак на wind 10 со бутабилно USB, дури и бутирано со алатката на Microsoft (истото има инсталирано 2 други ПЦ). Сакав да направам Clear Installation. Е сега откако ја форматирав C партицијата, и кога отпочна инсталацијата, истата запре. Ми издаде грешка: Windows cannot install required files.. error 0x8007025D. Променив порта џабе. Наново го бутирав и пак исто. Редуцирав партиција т.е. по нркои форумски инструкции и пак ништо. Ве молам за совет!
 

Атачменти

  • 20211021_234145.jpg
    20211021_234145.jpg
    1.7 MB · Прегледи: 35

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
773
607
Имаш усб бутабилно за легаси мод, а ацерот е со уефи? Тука нешто те зеза...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

itlover

Intern
23 ноември 2020
14
0
Имаш усб бутабилно за легаси мод, а ацерот е со уефи? Тука нешто те зеза...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Сигурно е до тоа нешто. На нет се исначитав све и свашта дека можело и до рам да биде и до хдд и све..
За совет, дали да симнам iso file од wind toolот и мануелно со програма да го бутирам на UEFI?
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
773
607
Мој совет доунлоадирај најново Win10 iso, со руфус спреми го за конкретниот лаптоп (мбр или гпт) и пробај

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,180
3,457
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Симни Windows 10 од страната на Microsoft со нивната алатка MediaCreationTool која автоматски усб-то ќе ти го направи бутабилно.
Инсталирај чист Windows и после кракувај го со KMSpico или купи си некоја лиценца за 2$. :)
 
Последна промена:
  • Налутен/а
Реакции: Avid

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
773
607
Симни го Windows 10 од страната на Microsoft со нивната алатка MediaCreationTool која автоматски усб-то ќе ти го направи бутабилно.
Инсталирај чист Windows и после кракувај го со KMSpico или купи си некоја лиценца за 2$. :)
Најди ми лиценци за 2$, ќе земам 10

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

itlover

Intern
23 ноември 2020
14
0
Симни го Windows 10 од страната на Microsoft со нивната алатка MediaCreationTool која автоматски усб-то ќе ти го направи бутабилно.
Инсталирај чист Windows и после кракувај го со KMSpico или купи си некоја лиценца за 2$. :)
Најмал проблем е активацијата хаха секако ке оди со KMSpico. Kај мене проблемот е што wind ми е бутиран преку
MediaCreationTool и го дава наведениот проблем..
Мислењето е автоматски споено:

Мој совет доунлоадирај најново Win10 iso, со руфус спреми го за конкретниот лаптоп (мбр или гпт) и пробај

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Ајде ке пробам така
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,358
Членови
30,794
Најнов член
meli2011
На врв Дно