Error 0x80070057 при апдејт на Windows 10 Pro

bogev4eboy

Intern
30 април 2011
282
42
Здраво на сите.
Од пред месец дена не можам да го апдејтирам windows-от поради 0x80070057. Све релевантно што успеав да најдам на интернет пробав и не успеав да го средам проблемот, освен repair на windows што и не знам дали воопшто тоа би помогнало. Мислам дека проблемот почна откако избришав фолдери со логови на c:\ (правев чистка и не обрнав баш внимание што се испобришав :LOL:). Дали некој воопшто го имал проблемов и ако да, како го поправил?
Btw. користам windows 10 pro licensed и не сакам формат да правам зашто после ми премачно да инсталирам еден куп драјвери и софтвер, а и со време сум кнап.
1633556917023.png
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,799
14,989
Пробај со нешто од овие постапки (ако не и сите)Што се однесува до грешката
The 0x80070057 error code means that Windows ran into a storage issue. Possibly, your hard drive or SSD didn't have enough space left to download or copy files. But this error could also signal a file system incompatibility, a corrupt hard drive, or any other storage-related issue.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,501
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно