• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

envion.org

• Ја почнал/а темата

aleksnako

Gaining Experience
10 октомври 2012
188
105
Скопје
Ја изгледав страницата и ми изгледа доста примамливо, планирав да вложам некој си $500 за почеток преку пејнер картица ама фак бара 3DSecure кој пејнерот го нема, пробав преку картица ( во денари ) на стопанска банка ми стигна све тоа кодот ово оно но трансакцијата највероватно банката ја блокирала ( иако се работеше за $200 но ќе ги трујат од стопанска банка да видам што е работата оти ми се прават нешто паметни, а смотани се ;) ), исто така можеш да вложуваш и преку крипто валути ( највероватно така ќе биде на крај )
него прашањето ми е, дали се исплати во ваков вид на вложување, то ес во инвистициони фондови кој друг копа за тебе и колку има такви за да се вложува и да се плати преку пејнер картица.
П.С.
ризикот си е на твоја глава, во мое мало викаа шизик на ризик се познава

• Ја почнал/а темата

aleksnako

Gaining Experience
10 октомври 2012
188
105
Скопје
Доколку имаш ETH ти препорачувам со него да си платиш.
немам, но планирам да си купам, почетник сум во оваа бранша, него друго ми е размисувањето, за заедничко здружување и вложување во копање на криптовалута тука или во странство

И

Избришан член 18474

Гостин
Не се исплати се додека немаат докажана и функционална платформа. Од искуство инвестирав во слично во GigaWatt и ги држат средствата а тие средства можеа да бидат 10 пати повеќе него тие 300 долари тогаш. И нивното дрско понашање е да ви ги вратиме парите во долари или чекајте кога ќе излезе платформата. Затоа не инвестирам во ICO чекам кога ќе падне цената и тогаш купувам.

Trcaj Petko

Intern
6 декември 2017
23
9
немам, но планирам да си купам, почетник сум во оваа бранша, него друго ми е размисувањето, за заедничко здружување и вложување во копање на криптовалута тука или во странство
Drugar Kako mislis zaednicko vlozuvanje i kopanje
P.S se izvinuvam za latinica

• Ја почнал/а темата

aleksnako

Gaining Experience
10 октомври 2012
188
105
Скопје
Drugar Kako mislis zaednicko vlozuvanje i kopanje
P.S se izvinuvam za latinica
Па мислев вака:
Се вложува кој колку има, на пример јас 30долари, петко 20, јанко 40 и станко 10, се зима опрема и простор каде ќе се смести опремата и мапините копаат, на крај од месецот се одбиваат трошоците ( струја вода парно) тоа што остане се поделува процентуално ( на мене 30% на петко 20% јанко 40 и станко 10% ) по договор може да вложиме пак во додатна опрема

Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација

И

Избришан член 18474

Гостин
Па мислев вака:
Се вложува кој колку има, на пример јас 30долари, петко 20, јанко 40 и станко 10, се зима опрема и простор каде ќе се смести опремата и мапините копаат, на крај од месецот се одбиваат трошоците ( струја вода парно) тоа што остане се поделува процентуално ( на мене 30% на петко 20% јанко 40 и станко 10% ) по договор може да вложиме пак во додатна опрема

Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
Сложни браќа две куќи градат, сложни братучеди државата ја крадат.
Копање нема карти може март/април а дотогаш ќе излезат понови и сме го јаделе стапот. Заедничко вложување е најлошата работа зашто секој ќе биде алчен и ќе сака повеќе

И

Избришан член 18474

Гостин
Апдејт, како и сите ICO ова беше чиста измама на двајца луѓе кои си ја префрлаа топката кај кого биле токените.
Тоа ви кажува дека не треба да вложувате во ICO што ветуваат ќе добиете х пари за одредено време.
Не инвестирајте повеќе одколку мислите дека ќе изгубите.
https://www.ccn.com/the-envion-ico-scandal-both-sides-of-the-story/

• Ја почнал/а темата

aleksnako

Gaining Experience
10 октомври 2012
188
105
Скопје
затоа и си прашав, никој не ти дава така парички, со еден долар вложено зимаш 100 ;)

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
169
89
Шо се дешава со овие, одлучи ли конечно судот у Женева да го стави Матијас В. у затвор, не изгоре за сите пари!!!

И

Избришан член 18474

Гостин
Шо се дешава со овие, одлучи ли конечно судот у Женева да го стави Матијас В. у затвор, не изгоре за сите пари!!!
Тој не те изгорел си бил алчен и си поверувал на хајпот.
Никогаш не инвестирај повеќе од колку што можеш да изгубиш.

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
169
89
Абе не заебавај 5к коини имам:cry: какви 100 евричи. Ангел не лупај, не вложувам од алчност туку на проекти шо ми се допаѓаат. Имам огромни количини ADA, CASHAA, HOLO, AURORA, BANCA, KIN...

И

Избришан член 18474

Гостин
Си мислел на ламбо и си добил Дамбо твоја е кривицата.

И

Избришан член 18474

Гостин
Да но со вакви проекти се гледаше дека не беше нешто иновативно само поентата беше да си добијат Ламбо од твоите пари.
Јас никад не инвестирам во ИКО зашто два проекти отидоа капут. Едниот беше истата прикана и се викаше МегаВат и отиде банкрот.
Така што не инвестирам освен ако веќе е реномирана фирма или веќе има што да понуди.

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
169
89
Еве сега кај чичко Цуки вложи, пореномирана фирма од фб, здравје;)

maximusmkd1

Intern
10 септември 2017
5
0
Да но со вакви проекти се гледаше дека не беше нешто иновативно само поентата беше да си добијат Ламбо од твоите пари.
Јас никад не инвестирам во ИКО зашто два проекти отидоа капут. Едниот беше истата прикана и се викаше МегаВат и отиде банкрот.
Така што не инвестирам освен ако веќе е реномирана фирма или веќе има што да понуди.
Всушност доста пари се прават на вакви ICO проекти. Од енвион имам заработено Х4 од влогот кој го ставив, што не е малку. Поентата е уште пред да вложиш пари знаеш дека е "fake".

И

Избришан член 18474

Гостин
Аха се прават колку од овие ICO се живи и имаат некаков продукт?
Кои од овие компании се профитабилни, повеќето си ги зедоа парите и инвеститорите го изедоа к***** во уста.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,683
Мислења
862,303
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно