envion.org

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од aleksnako, 21 Декември 2017.

 1. aleksnako

  aleksnako
  Intern

  94
  44
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Ја изгледав страницата и ми изгледа доста примамливо, планирав да вложам некој си $500 за почеток преку пејнер картица ама фак бара 3DSecure кој пејнерот го нема, пробав преку картица ( во денари ) на стопанска банка ми стигна све тоа кодот ово оно но трансакцијата највероватно банката ја блокирала ( иако се работеше за $200 но ќе ги трујат од стопанска банка да видам што е работата оти ми се прават нешто паметни, а смотани се ;) ), исто така можеш да вложуваш и преку крипто валути ( највероватно така ќе биде на крај )
  него прашањето ми е, дали се исплати во ваков вид на вложување, то ес во инвистициони фондови кој друг копа за тебе и колку има такви за да се вложува и да се плати преку пејнер картица.
  П.С.
  ризикот си е на твоја глава, во мое мало викаа шизик на ризик се познава
   
 2. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  550
  413
  14 Декември 2013
  Машко
  Доколку имаш ETH ти препорачувам со него да си платиш.
   
 3. aleksnako

  aleksnako
  Intern

  94
  44
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  немам, но планирам да си купам, почетник сум во оваа бранша, него друго ми е размисувањето, за заедничко здружување и вложување во копање на криптовалута тука или во странство
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  407
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Не се исплати се додека немаат докажана и функционална платформа. Од искуство инвестирав во слично во GigaWatt и ги држат средствата а тие средства можеа да бидат 10 пати повеќе него тие 300 долари тогаш. И нивното дрско понашање е да ви ги вратиме парите во долари или чекајте кога ќе излезе платформата. Затоа не инвестирам во ICO чекам кога ќе падне цената и тогаш купувам.
   
 5. Trcaj Petko

  Trcaj Petko
  Intern

  18
  7
  6 Декември 2017
  Машко
  Drugar Kako mislis zaednicko vlozuvanje i kopanje
  P.S se izvinuvam za latinica
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  407
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  ;)
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 7. aleksnako

  aleksnako
  Intern

  94
  44
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Па мислев вака:
  Се вложува кој колку има, на пример јас 30долари, петко 20, јанко 40 и станко 10, се зима опрема и простор каде ќе се смести опремата и мапините копаат, на крај од месецот се одбиваат трошоците ( струја вода парно) тоа што остане се поделува процентуално ( на мене 30% на петко 20% јанко 40 и станко 10% ) по договор може да вложиме пак во додатна опрема

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  407
  244
  28 ноември 2015
  Машко
  Сложни браќа две куќи градат, сложни братучеди државата ја крадат.
  Копање нема карти може март/април а дотогаш ќе излезат понови и сме го јаделе стапот. Заедничко вложување е најлошата работа зашто секој ќе биде алчен и ќе сака повеќе
   
 9. Trcaj Petko

  Trcaj Petko
  Intern

  18
  7
  6 Декември 2017
  Машко
  Momci kolku ne ima sto imame envion coin i kakvo mislenje imate?
  *se izvinuvam za latinicno pismo
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели