1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

envion.org

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од aleksnako, 21 Декември 2017.

 1. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  144
  78
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Ја изгледав страницата и ми изгледа доста примамливо, планирав да вложам некој си $500 за почеток преку пејнер картица ама фак бара 3DSecure кој пејнерот го нема, пробав преку картица ( во денари ) на стопанска банка ми стигна све тоа кодот ово оно но трансакцијата највероватно банката ја блокирала ( иако се работеше за $200 но ќе ги трујат од стопанска банка да видам што е работата оти ми се прават нешто паметни, а смотани се ;) ), исто така можеш да вложуваш и преку крипто валути ( највероватно така ќе биде на крај )
  него прашањето ми е, дали се исплати во ваков вид на вложување, то ес во инвистициони фондови кој друг копа за тебе и колку има такви за да се вложува и да се плати преку пејнер картица.
  П.С.
  ризикот си е на твоја глава, во мое мало викаа шизик на ризик се познава
   
 2. blackelf

  blackelf
  On your way to fame

  599
  501
  14 Декември 2013
  Машко
  Доколку имаш ETH ти препорачувам со него да си платиш.
   
 3. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  144
  78
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  немам, но планирам да си купам, почетник сум во оваа бранша, него друго ми е размисувањето, за заедничко здружување и вложување во копање на криптовалута тука или во странство
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Не се исплати се додека немаат докажана и функционална платформа. Од искуство инвестирав во слично во GigaWatt и ги држат средствата а тие средства можеа да бидат 10 пати повеќе него тие 300 долари тогаш. И нивното дрско понашање е да ви ги вратиме парите во долари или чекајте кога ќе излезе платформата. Затоа не инвестирам во ICO чекам кога ќе падне цената и тогаш купувам.
   
 5. Trcaj Petko

  Trcaj Petko
  Intern

  21
  9
  6 Декември 2017
  Машко
  Drugar Kako mislis zaednicko vlozuvanje i kopanje
  P.S se izvinuvam za latinica
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  ;)
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 7. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  144
  78
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Па мислев вака:
  Се вложува кој колку има, на пример јас 30долари, петко 20, јанко 40 и станко 10, се зима опрема и простор каде ќе се смести опремата и мапините копаат, на крај од месецот се одбиваат трошоците ( струја вода парно) тоа што остане се поделува процентуално ( на мене 30% на петко 20% јанко 40 и станко 10% ) по договор може да вложиме пак во додатна опрема

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Сложни браќа две куќи градат, сложни братучеди државата ја крадат.
  Копање нема карти може март/април а дотогаш ќе излезат понови и сме го јаделе стапот. Заедничко вложување е најлошата работа зашто секој ќе биде алчен и ќе сака повеќе
   
 9. Trcaj Petko

  Trcaj Petko
  Intern

  21
  9
  6 Декември 2017
  Машко
  Momci kolku ne ima sto imame envion coin i kakvo mislenje imate?
  *se izvinuvam za latinicno pismo
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт, како и сите ICO ова беше чиста измама на двајца луѓе кои си ја префрлаа топката кај кого биле токените.
  Тоа ви кажува дека не треба да вложувате во ICO што ветуваат ќе добиете х пари за одредено време.
  Не инвестирајте повеќе одколку мислите дека ќе изгубите.
  https://www.ccn.com/the-envion-ico-scandal-both-sides-of-the-story/
   
  На borcep и blackelf им се допаѓа ова.
 11. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  144
  78
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  затоа и си прашав, никој не ти дава така парички, со еден долар вложено зимаш 100 ;)
   
 12. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Шо се дешава со овие, одлучи ли конечно судот у Женева да го стави Матијас В. у затвор, не изгоре за сите пари!!!
   
  На Trcaj Petko и Avid им се допаѓа ова.
 13. Trcaj Petko

  Trcaj Petko
  Intern

  21
  9
  6 Декември 2017
  Машко
  ми отидоа 100 еу
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Тој не те изгорел си бил алчен и си поверувал на хајпот.
  Никогаш не инвестирај повеќе од колку што можеш да изгубиш.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Абе не заебавај 5к коини имам:cry: какви 100 евричи. Ангел не лупај, не вложувам од алчност туку на проекти шо ми се допаѓаат. Имам огромни количини ADA, CASHAA, HOLO, AURORA, BANCA, KIN...
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Си мислел на ламбо и си добил Дамбо твоја е кривицата.
   
 17. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Памтиш како беше, кој игра добива. Ке горам со едни, ке идам ''to the moon'' со други!
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Да но со вакви проекти се гледаше дека не беше нешто иновативно само поентата беше да си добијат Ламбо од твоите пари.
  Јас никад не инвестирам во ИКО зашто два проекти отидоа капут. Едниот беше истата прикана и се викаше МегаВат и отиде банкрот.
  Така што не инвестирам освен ако веќе е реномирана фирма или веќе има што да понуди.
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Еве сега кај чичко Цуки вложи, пореномирана фирма од фб, здравје;)
   
 20. maximusmkd1

  maximusmkd1
  Intern

  3
  0
  10 Септември 2017
  Всушност доста пари се прават на вакви ICO проекти. Од енвион имам заработено Х4 од влогот кој го ставив, што не е малку. Поентата е уште пред да вложиш пари знаеш дека е "fake".
   
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Аха се прават колку од овие ICO се живи и имаат некаков продукт?
  Кои од овие компании се профитабилни, повеќето си ги зедоа парите и инвеститорите го изедоа к***** во уста.
   

Сподели

Вчитување...