• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Entropia Universe

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Вчера, барајќи некоја интересна MMORPG, налетав на ова чудо. Ми заличи како SecondLife бидејќи горе доле се е како во реален свет (освен чудовиштата и вонземаљските планети). Еве некој скринови:

Сега, некој ја има ли играно оваа, бидејќи интересно изгледа, а според тоа што заклучив и бесплатна е. Јас си направив акаунт, па од кај први ќе го симнам и клиентот (~1.3ГБ) и ќе ја испорбам.

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Чисто информативно: http://www.entropiauniverse.com/

Во моментов ставив да се спушта, па ќе видиме, звучи интересно

Само ова ме збуна малце со фри делот

Real Cash Economy
The Real Cash Economy (RCE) in the Entropia Universe means that the virtual items inside the universe have a real value.

In order to develop your character in the Entropia Universe it is necessary to invest in your character. You may wish to purchase tools, weapons, real estate or a range of other items. These items cost PED (the Entropia Universe currency).

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ја знам страната, али на Википедија читав дека само малку ствари можеш да правиш без PED. Значи дека сепак треба се плати за да се игра целосно играта.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,579
Мислења
821,211
Членови
28,245
Најнов член
Ariel_05
На врв Дно