1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Entropia Universe

Дискусија во форумот 'Игри' започната од HijackHacker, 30 Јули 2008.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Вчера, барајќи некоја интересна MMORPG, налетав на ова чудо. Ми заличи како SecondLife бидејќи горе доле се е како во реален свет (освен чудовиштата и вонземаљските планети). Еве некој скринови:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Сега, некој ја има ли играно оваа, бидејќи интересно изгледа, а според тоа што заклучив и бесплатна е. Јас си направив акаунт, па од кај први ќе го симнам и клиентот (~1.3ГБ) и ќе ја испорбам.
   
 2. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Чисто информативно: http://www.entropiauniverse.com/

  Во моментов ставив да се спушта, па ќе видиме, звучи интересно

  Само ова ме збуна малце со фри делот

  Real Cash Economy
  The Real Cash Economy (RCE) in the Entropia Universe means that the virtual items inside the universe have a real value.

  In order to develop your character in the Entropia Universe it is necessary to invest in your character. You may wish to purchase tools, weapons, real estate or a range of other items. These items cost PED (the Entropia Universe currency).
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Ја знам страната, али на Википедија читав дека само малку ствари можеш да правиш без PED. Значи дека сепак треба се плати за да се игра целосно играта.
   
Слични теми
 1. Ci@_11
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  882
 2. @ILE@
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,771
Вчитување...

Сподели

Вчитување...