1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Enthusiast PC: X470 + Ryzen 5 3600X + 16GB DDR4-3600 + RTX 2060 + Samsung 512GB NVMe + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 2 Декември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,132
  12,647
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам ентузијастички гејминг компјутер составен од нови и многу малку користени делови со следнава конфигурација:

  MB: Asus TUF Gaming X470-Plus, користена пола година, под гаранција 2.5 години
  CPU: AMD Ryzen 5 3600X, нов, 3 години гаранција
  CPU cooler: AMD Wraith Prism RGB LED, нов
  RAM: G.Skill RipJaws V 16GB(2x8GB) DDR4-3600 CL18, нови, 5 години гаранција
  VGA: Gigabyte RTX 2060 Windforce 2X 6GB OC, користена 1 месец, под гаранција 23 месеци
  SSD: Samsung PM981 512GB M.2 NVMe, ново, 2 години гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Green 2TB SATA, половен, без гаранција
  Case: NZXT H510, ново, 2 години гаранција
  PSU: Gigabyte G750H 80+ Gold Modular, половно, без гаранција

  Цена, фиксна: 63500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 2 Декември 2019
  На shifty, GGTT1, Necromancer и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,014
  3,417
  18 Април 2007
  Допиши капацитет на РАМ.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,132
  12,647
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...