1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Enthusiast PC: X470 + Ryzen 5 3600X + 16GB DDR4-3200 + GTX 1070TI + 500GB NVMe + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 2 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,278
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам ентузијастички гејминг компјутер составен од нови и многу малку користени делови со следнава конфигурација:

  MB: Asus TUF Gaming X470-Plus, користена пола година, под гаранција 2.5 години
  CPU: AMD Ryzen 5 3600X, нов, 3 години гаранција
  CPU cooler: AMD Wraith Prism RGB LED, нов
  RAM: G.Skill RipJaws V 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16, нови, 5 години гаранција
  VGA: Asus Cerberus GTX 1070Ti 8GB OC, користена годинаипол, купена од странство (под гаранција сеуште)
  SSD: Kingston A2000 500GB M.2 NVMe, ново, 2 години гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Green 2TB SATA, половен, без гаранција
  Case: Cooler Master E500, ново, 2 години гаранција
  Case fans: Xigmatek 2x120mm Blue LED
  PSU: Gigabyte G750H 80+ Gold Modular, половно, без гаранција
  20191230_011541.jpg 20191230_004230.jpg


  Цена, фиксна: 54500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 30 Декември 2019
  На shifty, GGTT1, Necromancer и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,189
  3,704
  18 Април 2007
  Допиши капацитет на РАМ.
   
  На darkosneze и gOJDO им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,278
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,278
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Направени промени во конфигурацијата, оди на продажба како што е опишана во првиот пост, 54500 денари фиксно.
   
  architect, Gjurc1n0t и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,278
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20200111_221630.jpg 20200111_221531.jpg
   
  Последна промена: 11 Јануари 2020
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,278
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продаден
   
  На omegaRED и dejan_str им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...