1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Enthusiast PC: X470 + Ryzen 5 3600 + 16GB DDR4-3200 RGB + GTX 1070TI + 512GB NVMe + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 1 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам ентузијастички гејминг компјутер со следнава конфигурација:

  MB: Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming, под гаранција 22 месеци
  CPU: Ryzen 5 3600, нов, 3 години гаранција
  CPU Cooler: AIO water cooler Cooler Master ML120L RGB 120mm, под гаранција 4 години
  RAM: Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB, нови, 3 години гаранција
  VGA: Gigabyte GeForce GTX 1070Ti G1 Gaming 8GB OC - купена пред 2 години, гаранција еден месец од мене
  SSD: Samsung PM981 512GB M.2 NVMe, ново, 1 година гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Green 2TB, половен
  PSU: EVGA SuperNova G2 750W 80+ Gold Modular, половно
  Case: NZXT S340 Elite black/blue, половно
  Case fans: 2x NZXT 120mm stock silent fans, половни (доаѓаат со куќиштето)

  20200208_023938.jpg 20200208_023742.jpg 20200208_023734.jpg 20200208_023723.jpg 20200208_022658.jpg

  Цена, фиксно: 55000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 8 Февруари 2020
  На Psycore, Ace Lud, Tenny и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Апдејтирана конфигурација: 1070 заменета со 1070Ti; DDR4-3000 заменет со DDR4-3200 RGB

  Нова цена: 55000 денари
   
  Gaston, dejan_str, Nikola Sone и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продаден
   
  gremlin, GGTT1 и на dejan_str им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...