1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Enthusiast Mini PC: B450 + Ryzen 5 3600 + 16GB DDR4-3200 + GTX 1070 + 500GB NVMe + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 15 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам ентузијастички Mini PC составен од внимателно избрани нови и половни делови со следнава конфигурација:

  Mainboard: Asrock B450 Gaming - ITX/ac Fatal1ty, нова (користена 5 часа), година гаранција
  CPU: AMD Ryzen 5 3600, нов (користен 5 часа), година гаранција
  CPU Cooler: Arctic Freezer 34 black/red, нов, 2 години гаранција
  RAM: G. Skill SniperX TUF DDR4-3200 CL16, нов 5 години гаранција
  VGA: Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB Windforce 2 OC, половна, истечена гаранција
  SSD: Crucial P1 500GB NVMe, ново 5 години гаранција
  HDD: Western Digital Black 1TB 7200RPM 64MB Cache, половен
  PSU: Cooler Master G750M 80+ Bronze Modular, половно, изгубен гарантен лист
  Case: NZXT Manta black/red ITX, ново, 1 година гаранција

  Половните делови се комплетно исправни и во безпрекорна состојба. Графичката картичка е купена летото 2017 и е користена многу малку само за гејминг (последниве 8-9 месеци речиси не е ни користена).

  IMG_20190815_003245.jpg IMG_20190815_003207.jpg IMG_20190815_003145.jpg
  IMG_20190814_230612.jpg IMG_20190814_230559.jpg IMG_20190814_230522.jpg

  Цена, фиксна: 52000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 15 Август 2019
  На BlackOuttheWoRlD, mrkela2009, Mario.Bog и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  51000 денари, понижење поради цената на Рајзен 5 3600 у Анхоч...
   
  На GGTT1 и StefAngel им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...