1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Enthusiast Gaming PC: Z370 + i9 9700KF + 16GB DDR4-3600 + RTX 2080 Super + 512GB NVME + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 23 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам ентузијастички гејминг компјутер составен од претежно нови компоненти со следнава конфигурација:

  MB: MSI Z370A Pro, нова, 1 година гаранција
  CPU: Core i9 9700KF [email protected], нов, 2 години гаранција
  CPU Cooler: AIO water cooler Corsair H110i GT 280mm со променти фанови 2x Noctua NF-P14s Redux 140mm PWM (помалу од 100 часа вртени)
  RAM: Team Group Excalibur T-Force 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL18 RGB, купени пред 1 година, 4 години гаранција
  VGA: MSI GeForce RTX 2080 Super Ventus 8GB OC - користена помалку од 20 часа, под гаранција уште 20 месеци
  SSD: Samsung PM981 512GB M.2 NVMe, ново, 1 година гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Green 2TB, половен
  PSU: EVGA SuperNova G3 750W 80+ Gold Modular, половно
  Case: Cooler Master MasterBox E500, ново, 5 години гаранција
  Case fans: 3x Xigmatek 120mm White LED silent fan, нови

  (слики ќе бидат приложени за време на викендов)

  Цена, фиксно: 93000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 10 Февруари 2020
  На Psycore, petarch, Bozoo и уште 20 други им се допаѓа ова.
 2. architect

  architect
  Unstoppable

  1,950
  2,332
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  :geek::geek::geek:
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ти викам јас не си го продавај чифтекот....:D
   
  prichina, gremlin и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20200125_211726.jpg 20200125_211614.jpg 20200125_201358.jpg
   
  Nikola Sone, DJAMBAZ и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  99990 денари!
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Променета конфигурација, подостапна и генерално со исти гејминг перформанси. Заменети процесор 9900KF со 9700KF и рам меморија 32GB DDR4-3200 со DDR4-3600 RGB.
  Процесорот е одличен примерок, стабилен е на 5GHz @1.28v

  20200208_180920.jpg

  Нова цена, фиксно: 93000 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продаден
   
  architect, GGTT1 и на Molec им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...