1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Enthusiast Gaming PC: Z370, i5 9600KF, 16GB DDR4-3200, RTX 2060 Super 8GB, 500GB NVMe + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 31 Март 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,259
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам ентузијастички гејминг компјутер составен од нови и половни компоененти со следнава конфигурација:

  MB: MSI Z370A Pro, нова, 1 година гаранција
  CPU: Core i5 9600KF, нов, 2 години гаранција
  CPU Cooler: Arctic Freezer eSports 34 Duo 2x120mm fans, нов, 1 година гаранција
  RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16, нов, 3 години гаранција
  VGA: Asus Dual GeForce RTX 2060 Super EVO 8GB OC - купена на 11.02.2020, под гаранција 34 месеци
  SSD: Crucial P1 500GB M.2 NVMe, ново, 2 години гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Blue 2TB, купен пред една година, под гаранција уште 1 година
  PSU: XFX TS 750W Gold, половно
  Case: Deepcool Earlkase, ново, 1 годинa гаранција
  Case fans: 1x Deepcool RGB 120mm silent PWM + Deepcool silent 120mm, нови


  Матичната, процесорот и RAM-от се купени од странство, но се нафаќам да ги пратам за RMA во случај на дефект. Еден месец гаранција на целата конфигурација

  Цена, фиксно: 66000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 4 Април 2020
  kiko11, GGTT1, Rikimaru и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,259
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  променето SSD за ново, подобо
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,259
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Prodaden
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...