1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Enthusiast Gaming PC: Z370 + 8600K @5GHz + 16GB DDR4-3200 + GTX 1080Ti + 500GB NVMe + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 28 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам практично нов ентузијастички гејминг компјутер со нови и многу малку користени делови со следнава конфигурација:

  Mainboard: Asus Prime Z370-P z370 chipset ATX - купена пред точно 1 година, под гаранција уште 2 години
  RAM: G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нов, 5 година гаранција
  CPU: Intel Core i5 8600K OC @5GHz @1.32v - половен, изгубена гаранција
  CPU Cooler: Arctic Freezer 34 eSports black/red - нов, 23 месеци гаранција
  VGA: MSI GTX 1080Ti Duke OC 11GB - половна, купена пред две години, користена повремено за гејминг, истечена гаранција
  SSD: Western Digital Blue 500GB NVMe- ново, 3 години гаранција
  HDD: Toshiba 2TB 7200RPM 32MB SATA - нов, 2 години гаранција
  PSU: Antec VP700P 700W 80+ - половно, 2 години старо
  Case: Cooler Master MB520 black/red - ново, 5 години гаранција
  Case Cooling: NZXT Aer-F 120mm, нов

  Конфигурацијата работи безпрекорно и е кадарна да ги вози сите нови игри на 1440p со максимум детали. По желба на купувачот може да го оверклокувам процесорот кој работи стабилно на 5GHz со релативно низок напон од 1.32V. Ги имам оригиналните пакувања од сите компоненти освен од процесорот и графичката картичка.
  IMG_20190728_115619.jpg IMG_20190728_115626.jpg IMG_20190728_112337.jpg IMG_20190728_112323.jpg
  Цена, фиксна: 62000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 9 Август 2019
  На BlackOuttheWoRlD, Psycore, gocetan и уште 14 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
  ОБНОВА, променети графичка картичка и напојување (новите се внесени во огласот).
  IMG_20190806_140802.jpg

  62000 денари
   
  Последна промена: 6 Август 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
  Клуч
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...