1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Enthusiast Gaming PC: X370 + Ryzen 5 3600 + 16GB DDR4-3600 + GTX 1070TI + 512GB NVMe + 2TB WD Black

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 1 oктомври 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,314
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам ентузијастички гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

  Mainboard: Asus X370-Pro, половна уште годинаипол гаранција
  CPU: Ryzen 5 3600 @PBO 4.3GHz allcore, нов, 3 години гаранција
  CPU Cooler: AMD Wraith Spire LED
  RAM: G. Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 @CL18 19 19 39 1T, нови, 5 години гаранција
  VGA: Asus Cerberus GTX 1070TI 8GB OC, половна (користена многу малку и само за гејминг)
  SSD: Samsung PM981 512GB M.2 NVMe, ново, 3 години гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Black 2TB, половен
  Case: DeepCool EarlKase, ново, 1 година гаранција
  PSU: Gigabyte G750H 750W 80+ Gold Modular, половно

  Компјутетрот е практично нов, сите половни делови се комплетно исправни и во безпрекорна состојба.
  20191001_005243.jpg 20191001_005251.jpg 20191001_004533.jpg 20191001_005300.jpg
  Цена, ФИКСНА: 55000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 1 oктомври 2019
  На Ethan, Molec, Creed_Bratton и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,955
  4,662
  8 Април 2011
  Машко
  Ако планираш да го делиш заинтересиран сум за мемориите. Имсче ценста за комплет е екстра, на ново во сет ова би коштало над 75к .
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,314
  23 Јануари 2008
  Манга
  Го склопив за да оди како конфигурација, не за да го делам. :)
   
  На dejan_str и GGTT1 им се допаѓа ова.
 4. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,300
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,314
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,314
  23 Јануари 2008
  Манга
  54000!!!!
   
  На Ethan и GGTT1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,314
  23 Јануари 2008
  Манга
  Rezerviran
   
  На dejan_str и Ethan им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...