• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Enthusiast Gaming PC: B450, Ryzen 5 3600X, 16GB DDR4-3200, GTX 1080Ti, 500GB NVMe, 2TB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,877
15,256
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам ентузијастички гејминг компјутер со следнава конфигурација:


MB: MSI B450 Gaming Plus - нова, 35 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 3600X - нов, 35 месеци гаранција
CPU Cooler: DeepCool Gammx 300R 120mm red led fan- нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 RGB - нови, 58 месеци гаранција
VGA: MSI GeForce GTX 1080Ti Duke 11GB OC - половна, 1 месец гаранција
SSD: Crucial P2 500GB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB Cache - нов, 12 години гарацнија
PSU: Cooler Master MasterWatt 750W 80+ Bronze Modular - ново - 2 години гаранција
Case: NZXT H500 - половно
Case fans: 1x NZXT 120mm silent + 3x Xigmatek RGB LED silent fans /w controller - половни

IMG-7b8507f483960bd2ac09728ca5fccf46-V.jpg IMG-315bffb2e121e9e33c14e849553a9528-V.jpg IMG-9f50d6e7d7667f88c61b24e7e4da7139-V.jpg

Цена, фиксна: 64000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,877
15,256
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
62500!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,877
15,256
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
продаден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,316
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно