Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ентер списанија, каде да се најдат онлајн во PDF или да се купат?

thexfiles125

Gaining Experience
29 април 2013
217
145
Samosto razgleduvav stara kolekcija na Enter spisanija, imam samo 2 izdanija I 3 DVD-a, ne mi se veruva deka imavme vakvo nesto vo rani 00s Makedonija vreme kade sto poveketo luge ne ni imaa kompjuteri doma, a denes neame... dali nekoj znae kade moze da gi citam online ili da gi kupam negde drugite Enter edicii? Samo najdov mrtvi linkovi, tie sto pravea spisanieto kako da isceznaa negde :/
 

dddragan

On your way to fame
12 август 2014
393
527
Од Скопје си? Да проверам дома, можда ги чувам уште списанијата. Не се сите броеви, ама имав неколку.
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.031
257
За жал се што имав Eнтер сум нафлил бидејќи кај што ги чував почнаа да ми се кинат.

Криво ми е што несоодветно сум ги чувал а сум шпартал по трафики да купувам списанијата. Нема во една трафика иди во друга.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
911
82
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам јас од 1 до 41, убаво спакувани во секој во посебен најлон, како што се продаваа :)
 

Jedah

Unstoppable
6 ноември 2007
1.229
2.054
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
^ Ова се само preview изданија во електронски облик, нецелосни и без можност за download.


Имам јас од 1 до 41, убаво спакувани во секој во посебен најлон, како што се продаваа :)
Можда би можел некој да се накани да скенира и да ги дигитализира
 

cyberbaze

Gaining Experience
20 јуни 2009
291
250
На времето саем за ИТ правеа заедно со саем на книга.

Ентер, плагин и други списанија постарите броеви ги продаваа по симболични цени.

Спомени :)
 
И

Избришан член 42370

Гостин
Јас имам само 15-тина CD-a, а немам читач ни да проверам дали работат.
 

ivsss

On your way to fame
16 февруари 2012
345
699
Мислам дека ја имам најголемата ахрива на ИТ списанија во Македонија, на дел од нив бев член на редакција. Комплетни броеви на Plugin, Plugin PC World и Click Maganize. Доколку некој сака да ги скенира и да ги стави во ПДФ формат на Интернет нека ме контактира. Во меѓувреме ќе ги контактирам Љупчо и Александар од Плугин и Глобал Медиа дали може да се дигитализираат весниците и да се објават на Интернет (Plugin и Click Maganize). За останатите весници како Play, Computer Build, Machine Head, 100% Multimedia немам контакти од издвачите и неможам да гарантирам за објавувањето на Интернет.

Поздрав,
Ивс.
 

Атачменти

  • MK kompjuterski vesnici.jpg
    MK kompjuterski vesnici.jpg
    2,4 MB · Прегледи: 91

thexfiles125

Gaining Experience
29 април 2013
217
145
Имам јас од 1 до 41, убаво спакувани во секој во посебен најлон, како што се продаваа :)
Dali gi prodavas?

Мислам дека ја имам најголемата ахрива на ИТ списанија во Македонија, на дел од нив бев член на редакција. Комплетни броеви на Plugin, Plugin PC World и Click Maganize. Доколку некој сака да ги скенира и да ги стави во ПДФ формат на Интернет нека ме контактира. Во меѓувреме ќе ги контактирам Љупчо и Александар од Плугин и Глобал Медиа дали може да се дигитализираат весниците и да се објават на Интернет (Plugin и Click Maganize). За останатите весници како Play, Computer Build, Machine Head, 100% Multimedia немам контакти од издвачите и неможам да гарантирам за објавувањето на Интернет.

Поздрав,
Ивс.
Licno enter me zanima najveke poradi nostalgija, ali I ovie nekoj da gi digitalizira bi bilo super
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
На времето саем за ИТ правеа заедно со саем на книга.

Ентер, плагин и други списанија постарите броеви ги продаваа по симболични цени.

Спомени :)
Секоја година идав ск специјално за саемот за ИТ :)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
911
82
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.271
Мислења
977.684
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно